Silikónový triceratops a digitálna žihľava

Nástupište 1-12 pozýva v piatok 28.júna o 18h na otvorenie výstavy Silikónový triceratops a digitálna žihľava.

Beáta Kolbašovská
Šimon Meszároš
Martin Kiman
Jakub Pišek

Digitálne univerzum sa denne zväčšuje, technológie sú upgradované exponenciálnym spôsobom, internet je miesto, kde zdieľa priestor to najsofistikovanejšie s tým najprízemnejším. Aj v gigantických zákutiach moderného sveta sa však dá nájsť hĺbka, poetika aj bizarná fantastika. Umelci si na výstave Silikónový triceratops a digitálna žihľava dávajú za cieľ nájsť túto poetiku a vyexportovať ju do interaktívnych objektov, inštalácií a projekcií.
Ich úlohou je dať realitu pod mikroskop, rozobrať, rozložiť a následne znova spojiť do nového celku, ktorý nachádza všade hravosť, a žije pre daný priestor a okamih. Silikónový triceratops a digitálna žihľava je priekopnícky pohľad na digitálny underground, soundartové experimenty a bizarnosti hypotetického futurizmu.
Štvorica umelcov tvorí tím, ktorý má za sebou viaceré projekty, špecializujúce sa na videoart, soundart, inštalácie a performance. Silikónový triceratops a digitálna žihľava má byť pokračovaním v ich tvorivej spolupráci. Výstava bude zameraná na hravosť v umení, dadaizmus v kontextoch moderných technológií a nových médií. Umelecké diela budú vo výstavnom priestore fungovať ako živý, z viacerých častí pozostávajúci organizmus, vykonštruovaný ako site specific gesammtkunstwerk. Výstava vznikla ako výstup z rezidencie v Topoľčanoch.


Podujatia Nástupišťa 1-12 podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia ako hlavný parter.